Барселона направи изявление, победи Тотнъм на стадион Уембли

Филипе Коутиньо (вляво) празнува ранния си гол със съотборника си в Барселона Лионел Меси (REUTERS/Dylan Martinez)

Слуховете за напускане на Барселона изглежда са силно преувеличени.

След посредствено начало на сезона в испанската Ла Лига, Лионел Меси и компания привлякоха окото на съмняващите се в може би най-трудния им мач за сезон 2018-19, пътувайки до Лондон и лесно победиха Тотнъм Хотспър с 4-2 в сряда. в мача от групата на Шампионската лига на стадион Уембли.

Барселона влезе в надпреварата без победа в три поредни мача във вътрешното си първенство, като загуби само веднъж в Ла Лига през миналия сезон. Но те продължиха отличната си форма в най-голямата клубна надпревара в Европа – Барса победи ПСВ Айндховен с 4-0 след хеттрик на Меси – срещу Спърс миналия месец.

Филипе Коутиньо откри резултата само 92 секунди след тилта. Създаването на хореографията към гола беше гледка за гледане: Меси раздели задната линия на Спърс с перфектна централна топка към Жорди Алба, който намери Коутиньо в предната част на наказателното поле. Бразилецът удари защитник и изпрати удар покрай вратаря на Suprs Уго Лорис:

Тотнъм всъщност изглежда се успокои след гола. Но след нов пробив, воден от Меси, Иван Ракитич удвои предимството на гостите със смело воле в 28-ата минута:

Барселона отиде на полувремето с преднина от 2-0 и нямаше късмет да не приключи мача рано през втората част. Но Меси – който беше във фокуса на почти всички най-добри движения на испанците, пръскайки подавания през терена по желание – победи световния шампион на Спърс вратаря Лорис два пъти, но и двата удара рикошираха в левия стълб.

Домакините върнаха един удар веднага след втория пропуск на Меси от Хари Кейн, само за капитанът на Барса да възстанови преднината от два гола моменти по-късно:

Ерик Ламела върна Тотнъм на вратата в 66-ата минута. Но това беше толкова близо, колкото и отборът на Маурисио Почетино. Всъщност крайният резултат поласка Спърс.

Тотнъм може да се представи като тъмния кон на Висшата лига. Те може дори да си помислят, че имат по-голям шанс да сложат край на сушата в Шампионската лига, след като гледаха Ливърпул, оспорван по подобен начин за титлата, напредва към финала миналата година. Но е трудно да видим Спърс в битка за двата трофея, тъй като те бяха напълно декласирани у дома срещу испанския шампион в сряда.

Барселона доминираше от началото до края. Те владееха 63 процента. Завършихте няколко сто повече пасове. Имаха повече удари и повече удари към вратата. Ако бяха малко по-остри щеше да е по-грозно. Трябваше да бъде. Когато непокрит Меси бутна четвъртия гол за своя отбор в 90-ата минута, той изглеждаше почти засрамен. Домакините нямаха отговори.

Честно казано, този мач каза повече за Барселона, отколкото за Тотнъм. Това беше знак за намерение от отбор, който е гледал Реал Мадрид, техният основен съперник, да вдига короната на Шампионската лига три пъти поред след последния си европейски триумф през 2015 г. И въпреки че оставиха слабо представящия се отбор на Спърс да се мотае много по-дълго, отколкото имаха право, посланието на Барса за деня не можеше да бъде по-ясно: