Звездите на Пепи дебютират; Страхотен уикенд за белгийското единство

Играчите на USMNT в цяла Европа са в действие този уикенд, но това бяха разочароващи няколко дни за Уестън Маккини, Джио Рейна, Юнес Муса и съответните им отбори.

В Холандия Рикардо Пепе направи асистенция, докато Марк Макензи, Сам Винс и Браян Рейнолдс спечелиха белгийската Висша лига.

[ MORE: Global soccer scoreboard ]

С наближаването на Световното първенство през 2022 г. (малко повече от два месеца до началото му, за всички), борбата за позиции в отбора на Грег Берхалтер е много добра и това води до някои наистина добри представяния на младежите от USMNT в цяла Европа.

От Германия до Италия и от Испания до Турция се случват много неща с тези американски таланти.

[ MORE: USMNT player pool rankings ]

Ето поглед върху това как стоят нещата за играчите на USMNT в Европа, както и кратък доклад за Висшата лига, в която играят.

Последни новини от USMNT

25-те най-добри играчи на USMNT сега Програма за Световната купа 2022 г. – екипи, календар, програма на мачовете, скоби… Избрани стадиони за Световната купа 2026 г.: Кои градове ще бъдат домакини в САЩ, Канада и Мексико?

Кога: От 20 ноември 2022 г. до 18 декември 2022 г
Започват мачовете от груповата фаза: 5 часа сутринта, 8 часа сутринта, 11 часа сутринта, 14:00 часа (цяло източно време)
сайт: Катар
английски телевизионен канал: Лисица
Телевизионен канал на испански език: Телемундо, Вселена, Паун

Юнес Муса играе 90, но Валенсия се спъва

[ MORE: La Liga scores, schedule ]

След като получи асистенции при победата над Хетафе миналата седмица, американският полузащитник Юнес Муса започна да играе, но не можа да попречи на Валенсия да загуби с 2-1 от Райо Валекано. Моузес беше типичното аз, движеше се и галопираше напред, за да се опита да помогне на Валенсия да се върне в играта. Неговите пасове доведоха до огромна възможност в началото на втората част, но Нико Гонзалес не успя да я реализира и мигове по-късно си отбеляза автогол, за да осигури победата на Райо. Моузес, само на 19 години, получи жълт картон през второто полувреме и изигра пълните 90 минути. Валенсия загуби три от първите си пет мача в Ла Лига, а Моузес започна всичките пет мача и изигра пълните 90 мача в четири мача.

Джио Рейна и Дортмунд губят в Лайпциг. Счупване на рекорда за Байерн Мюнхен

[ MORE: Bundesliga scores, schedule ]

Марко Роуз започна перфектно като нов технически директор на РБ Лайпциг, като видя как новият му отбор разби бившия му отбор Борусия Дортмунд с 3-0. Два гола през първото полувреме на Уили Орбан и зашеметяващ гол на Доминик Собошлай поставиха РБ Лайпциг начело, тъй като резервата Амаду Хайдара отбеляза късен гол и отбеляза. Офанзивният халф на USMNT Gio Reina, 19, влезе през второто полувреме, докато продължава да се възстановява от дългогодишни проблеми с контузия. Рейна (който имаше асистенциите при победата си в Шампионската лига в средата на седмицата) беше отстранен в 59-ата минута и блокира изстрел и се опита да натисне страната си, но те завършиха деня без изстрели към целта. Не е страхотно.

На друго място в най-добрата дивизия на Германия Матийс Тал записа история на Байерн, тъй като 17-годишният дебютира в Бундеслигата срещу Щутгарт и стана най-младият голмайстор в Бундеслигата. Той стана и четвъртият най-млад голмайстор в историята на немската лига. Какъв момент. Байерн се изкашля в добавеното време, въпреки че Матайс де Лигт пропусна дузпа и Щутгарт стигна до равенство 2-2. Байерн спечели три мача и завърши наравно в три от първите си шест мача този сезон.

Пефок пропуска PK, Маккени започва да изравнява; Dest, De La Torre Unused subs

Джордан Бивок пропусна дузпа през първото полувреме, но продължава да помага на Унион Берлин, след като те победиха ФК Кьолн с 1-0 и са на върха в таблицата на Бундеслигата с 14 точки след шест мача. Когато Унион вече водеше с 1:0, Пивок реализира дузпата точно срещу вратаря Марвин Швабе в 10-ата минута. Беше много лоша дузпа. На други места в Бундеслигата Джо Скъли започна като десен бек и изигра пълните 90, когато Борусия Мьонхенгладбах завърши наравно 0-0 с втория Фрайбург.

В Серия А Уестън Маккини започна и игра 85 минути за Ювентус, който губеше с 2-0 у дома от Салернитана, но Ювентус се пребори да направи 2-2 в 93-ата минута. Мислеха, че са спечелили титлата, когато Аркадиус Милик отбеляза късно Милик впоследствие бе изгонен, получавайки втори жълт картон за сваляне на фланелката си в празнуване. о Боже. Ювентус е на осмо място с 10 точки, докато Наполи, Аталанта и Милан са с 14 точки начело в таблицата. Говорейки за Милан, Серджино Дест беше недостатъчно използван заместник, тъй като 10-те играчи Милан се бориха за победа с 2-1 над Сампдория, с Оливие Жиру, който е настоящ шампион.

В Ла Лига полузащитникът Лука де ла Торе, на 24 години, беше неизползван резерва, когато Атлетико Мадрид победи с 4-1 срещу Селта Виго. Нестабилните съперници Реал Мадрид продължават да задават ритъма за началото на сезона, след като се върнаха след домакински дефицит от 1-0 срещу Реал Майорка и спечелиха с 4-1 благодарение на зашеметяващия гол на Федерико Валверде, както и на гол и голове от Виниций младши От Родриго и Антонио Рудигер. Барселона също продължи с добрия си старт на новия сезон, като спечели с 4-0 над Кадис и зае второ място, на две точки зад Реал Мадрид.

Завършете най-доброто от това, което е останало

Брайън Рейнолдс започна да играе цели 90 като десен бек за Вестерло, когато победи белгийския гранд Андерлехт с 1-0, докато другаде в Белгия Сам Вайнс игра цели 90 като ляв бек, когато Роял Антверп победи Серкъл Брюж с 2-0, за да остане перфектен в на върха на таблицата С осем победи от осем този сезон. Оставайки във висшата белгийска дивизия, централният защитник Марк Макензи показа още едно впечатляващо представяне, докато Генк победи Унион Сен Жилоаз с 2-1.

От другата страна на границата в Холандия, Рикардо Пепе отбеляза своя дебют за новия клуб Гронинген с превъзходна асистенция при победния гол срещу Камбур. Продуцентът на ФК Далас напусна Аугсбург под наем за цял сезон на Гронинген и изглежда, че нападателят може да се представи добре в Ередивизи. След полувремето Пепи подготви победителя 20 минути преди края.

В Гърция Конрад де ла Фуенте влезе през второто полувреме като второстепенен за Олимпиакос, тъй като завършиха наравно у дома с Волос и завършиха втори в таблицата. Докато беше в Турция, Хаджи Райт започна начело и изигра пълните 90 минути за Анталияспор, но загуби с 1-0 от Кайсериспор. Накрая в Португалия Реджи Кенън започна, но беше заменен през първото полувреме, когато Боависта се върна отзад за победа с 2-1 над Араука. Бенфика е лидер в португалското първенство с шест победи от шест в началото на сезона.

USMNT, Европейски преглед: Звездите на Пепи правят своя дебют; Страхотен уикенд за белгийското звено първоначално се появи на NBCSports.com