Левандовски води Барселона. Бивок, звездата на Сарджънт

Номинираните за позицията на нападател в мъжкия национален отбор на САЩ на Световното първенство успяха да преминат през няколко летни турнира без ограничения в началната си точка за месец ноември в Катар.

Това остави звездните играчи да отправят много истински викове, за да излязат на терена заедно с Кристиан Пулишич, Тимъти Уеа и/или Брендън Ааронсън в началото на тази зима.

Уеа може би беше фаворитът да започне на върха със свободни голове, но всъщност непроверената звезда на ФК Далас Хесус Ферейра беше горещ след него. Записването за MLS е едно нещо, но изключително лошият график на USMNT означава, че по-голямата част от финалната му продукция е срещу Гренада и Тринидад и Тобаго, и двете у дома.

[ MORE: 10 things we learned in Premier League, Week 4 ]

Така че горещата поредица на Джордан Пивок да започне живота си в Бундеслигата (по-долу) изпрати вълни в света на USMNT и очаква подобни настроения около настоящия нападател в шампионата Джош Сарджънт.

Фаворитът от Мисури, 22-годишният футболист, вкара четири гола в последните си три мача в Норич Сити, всички от които победи. Последният беше победата в 76-ата минута при победата над Съндърланд този уикенд и представянето му ще включва много твърдения, че Сарджънт има много добри претенции да се присъедини към Тимо Пуки (Финландия) и Исмаила Сар (Сенегал) като нападатели на Световното първенство.

Още Висша лига

Нотингам Форест срещу Тотнъм: Два гола са достатъчни на Сити Граунд Вълците срещу Нюкасъл: Невес и Сейнт Максимин си разменят страхотни голове (видео) Ливърпул срещу Борнемут: Клоп победи Чери с девет звезди

Бундеслигата: Байерн е мръсен, но Зомер се смее последен

Демонстрацията на силата на Байерн Мюнхен беше впечатляваща този сезон, въпреки че баварците губят точки.

Борусия Мьонхенгладбах влезе непобеден в съботния мач в Мюнхен и го остави непобеден след равенство 1-1, което накара гостите да напреднат през първото полувреме, но те излязоха с 33-5.

Вратарят на Гладбах Ян Зомер трябваше да вкара рекордните 19 гола в Бундеслигата, за да спечели точката, докато играчът на USMNT Джо Скъли беше десен бек за 90 минути, като направи шест пробива и три борави.

Резултатът оставя клуба на две точки зад лидерите Байерн Мюнхен и .. Берлин Юнион.

Съюзът блести и партньорството на USMNT с Шералдо Бекер продължава да бере наградите. Бивок удари дубъла на Бекер при победата с 6:1 над Шалке 04.

Другите американци в Бундеслигата: Рикардо Пепе стартира при загубата на Аугсбург с 1:0 от Хофенхайм. Тимъти Чандлър излезе от пейката на Айнтрахт Франкфурт отдавна, а Джовани Рейна не беше на 18 години с Борусия Дортмунд.

Серия А: разделение между Ювентус и Рома

Душан Влахович отново го направи, извеждайки Ювентус пред Рома в мача през уикенда. Хората на Жозе Моуриньо получиха отговор, когато бившият играч на Ювентус Пауло Дибала изпрати бившата звезда на Челси Тами Ейбрахам преди 21 минути да играе в Торино.

Американският футболист Уестън Маккини влезе от пейката на Ювентус при резултат вече 1-1.

Равенството прави Рома един от петте отбора с две победи и равенство този сезон, присъединявайки се към Милан, Лацио, Аталанта и Торино. Ювентус пада при победа и две равенства. Наполи (2-0) се изправя срещу 1W-1D Фиорентина по-късно в неделя, за да реши програмата за уикенда.

Ла Лига: Левандовски, подновената атака на Барселона смазва Валядолид

Роберт Левандовски вкара два гола, асистенции за Осман Дембеле, а Педро отбеляза гол с помощта на Равеня, докато Барселона се подобри до две победи и изравни този сезон с победа с 4-0 за Реал Валядолид.

Крайният защитник на USMNT Серхио Дест не е облечен отново, докато Валенсия на Юнес Муса няма да играе до понеделник (срещу Атлетико Мадрид). Лука де ла Торе беше неизползван резерва на Селта Виго.

Висша лига

USMNT, европейски преглед: Левандовски води Барселона. Звездата на Pefok, Сарджънт първоначално се появи на NBCSports.com