Мачовете на Висшата лига се подновяват след почивка в знак на уважение към кралица Елизабет II

След като мачовете от Висшата лига бяха отложени през седмица 7 от мачове от уважение след смъртта на кралица Елизабет II, лигата потвърди, че играта ще бъде подновена през седмица 8.

Седем от десетте мача, планирани да се проведат този уикенд, ще продължат, като Брайтън срещу Кристъл Палас в събота, както и Манчестър Юнайтед срещу Лийдс Юнайтед и Челси срещу Ливърпул в неделя ще бъдат отложени „поради събития около погребението на кралицата“.

Висшата лига заяви, че “ще бъде отдадена почит на стадионите на Висшата лига по време на националния траур на кралицата”, тъй като Футболната асоциация на Англия предложи да се спази минута мълчание и играчите да носят черни ленти на ръката.

[ MORE: Updated Premier League fixture list ]

Най-дълго управлявалият монарх в историята на Обединеното кралство почина в четвъртък на 96 години и Обединеното кралство ще спазва 10 дни национален траур в чест на кралицата и нейното 70-годишно управление.

Всички мачове от Висшата лига в събота, 10 септември, неделя, 11 септември и понеделник, 12 септември, бяха отложени, като седмата седмица на мача от сезон 2022-23 беше отложена. Всички футболни мачове за мъже и жени в Англия, както и в Уелс, Шотландия и Северна Ирландия също бяха отложени миналия уикенд от уважение.

Последни новини от Висшата лига

Мачове от Висшата лига за сезон 2022-23: как да гледате, телевизионен справочник, на живо… Ливърпул срещу Аякс: как да гледате, новини за отбора, актуализации Диего Коста подписва за Вълците като свободен агент

Изявление на Висшата лига за подновяване на играта през седмица 8 от мачовете

Мачовете на Висшата лига се подновяват този уикенд след пауза в сезона в знак на уважение след смъртта на Нейно Величество кралица Елизабет II. Седем от десетте мача от Висшата лига този уикенд ще бъдат изиграни, като три са отложени поради събития около погребението на кралицата.

Началните часове за два мача от Висшата лига също ще се променят. Мачовете, отложени за неделя, 18 септември, са мачът на Челси срещу Ливърпул на Стамфорд Бридж и домакинството на Манчестър Юнайтед срещу Лийдс Юнайтед. Мачът на Брайтън и Хоув Албиън срещу Кристъл Палас, който трябваше да се проведе в 15:00 BST в събота, 17 септември, също остава отложен.

След обширни консултации с клубовете, полицията, местните групи за съвети по безопасността и други съответни органи, нямаше друг избор освен да отложим трите мача. Висшата лига би искала да благодари на Британското футболно полицейско звено и на други полицейски сили в цялата страна, както и на нашите партньори за излъчване, за тяхната подкрепа през целия този процес и ще продължи да поддържа връзка с тях преди уикенда.

Ще бъде отдадена почит към кралицата на стадионите във Висшата лига за мачове, изиграни по време на периода на национален траур. Новите дати за отложените игри ще бъдат обявени своевременно.

Отложено – Ман Юнайтед срещу Лийдс

Възобновяването на мачовете от Висшата лига след пауза в знак на уважение към кралица Елизабет II първоначално се появи на NBCSports.com