Милан се връща в битката за победа над съперника си в града Интер

Милан изостана, за да победи съперника си Интер с 3-2 на Сан Сиро с два гола на Рафаел Леао и изравни точки с Наполи на върха в Италианската лига.

Марсело Брозович изведе “нерадзурите” напред след 21 минути и бързо бе отменен след брилянтен завършек на португалския нападател Ляо.

След това “росонерите” поведоха в началото на второто полувреме, когато избраха Ляо Джиру, който отбеляза за първи път.

Леао направи 3-1 на час с нов добър гол, след като грабна удар от Жиру. Въпреки че резервата Един Джеко върна едно назад, Милан удържа, докато защитаващият титлата си удължи серията си без загуба до 21 мача в Серия А, докато Интер се свлече на шесто място.

Наполи спечели с 2-1 на стадион “Лацио” в събота вечерта, повишавайки актива си до 11 точки, пред Милан по голова разлика.

Матиа Закани даде ранна преднина на домакините, но Мин Дже Ким изравни с ъглов удар точно преди полувремето и Хивиша Кварацкхелия отбеляза в часовата минута, за да завърши обрата.

По-рано Ювентус завърши наравно 1:1 с домакина Фиорентина, след като Кристиан Куаме отмени ранния гол на Аркадиус Милик.

Реал Мадрид победи Реал Бетис с 2-1 на Бернабеу, за да запази перфектния си старт за новия сезон в Ла Лига.

Винисиус-младши даде ранна преднина на Лос Бланкос, но Серхио Каналес успя да преодолее нивото на Бетис.

Реал се завърна напред след час, когато ударът на Родриго уцели вратаря на Бетис Руи Силва, докато хората на Карло Анчелоти отбелязаха четири победи от четири.

Роберт Левандовски вкара за Барселона в Севиля (Хосе Бретон / AP)

В началото на съботната вечер Барселона увеличи натиска върху треньора на Севиля Хулен Лопетеги с удобна победа с 3-0 на Естадио Рамон Санчес Писхуан.

След като Ерик Ламела отмени гол за засада, Рафиня, който се присъедини към Барселона през лятото, разби резултата с глава в 21-ата минута, преди Роберт Левандовски да удвои преднината преди края на първото полувреме.

Ерик Гарсия отбеляза гола малко след началото на второто полувреме, след като Севиля, който не бе постигнал никаква победа, загуби за трети път в четири мача в първенството.

По-рано Атлетико Мадрид завърши наравно 1:1 с Реал Сосиедад. Алваро Мората даде ранна преднина на гостите, след което стана свидетел на нов опит, който беше отменен от VAR, преди Садик Омар да отбележи изравнителния гол през втората част.

Наказателният удар на Жирона в добавеното време от Само Саес доведе до равенство 1-1 на Майорка, като защитникът Райло промени резултата само три минути преди края на мача.

Фрайбург се изкачи на върха в Бундеслигата с победа с 3-2 срещу Байер Леверкузен, докато Байерн Мюнхен завърши наравно 1-1 в Унион Берлин.

Карим Демирбай даде преднина на Леверкузен през първото полувреме на BayArena, но Фрайбург се възстанови след първото полувреме, когато Матиас Гинтер изравни, преди Майкъл Грегорич да добави още един гол.

Чешкият нападател Патрик Шек изравни 2-2 с глава след центриране на дадения под наем от Челси Калъм Хъдсън-Одои в първото си участие в Бундеслигата.

Но Рицу Дуан спечели трите точки за гостите 20 минути преди края на мача.

Байерн пропусна възможността да се върне на върха в класирането, след като трябваше да се върне назад в Берлин.

Шералдо Бекер изведе домакините напред, но Джошуа Кимих бързо достигна нивото на Байерн.

Джими Лойлинг принуди Мануел Нойер да спаси напоследък, когато Байерн загуби точки за втория си пореден мач в лигата.

Кьолн спечели с 4-2 домакинството си Волфсбург, за да запази непобеденото си начало, докато завърши 1-1 между Щутгарт и Шалке 04, след като защитникът Джошуа Вагноман беше изгонен през второто полувреме.

Бохум, който е на дъното на таблицата, загуби с 2-0 у дома от Вердер Бремен и загуби петата си поредна загуба в лигата, докато Айнтрахт Франкфурт победи Лайпциг с 4-0 в първия мач в събота.

Килиан Мбапе вкара два гола, докато Пари Сен Жермен продължи непобеденото си начало в първа дивизия с победа с 3-0 над Нант с 10 играчи, който изгони защитника Фабио да Силва в средата на първото полувреме.

Марсилия също има 16 точки от пет мача, след като победи Оксер с 2:0.

Карл Токо Екамби отбеляза дупка, а Александър Лаказет, също бивш нападател на Арсенал, победи борещия се Анже с 5-0.