Распадори стреля оживено с върха на Наполи срещу шампиона Милан

Джакомо Распадори изстреля временния лидер на Наполи в Серия А с късния победител в домакинската победа с 1-0 в събота срещу Специя, която ги изведе напред по голова разлика пред Милан с 10 играчи и победа с 2-1 над Сампдория.

Италианският нападател Распадори вкара решителния гол в последните моменти на трудна среща на Стадио Марадона, след като помете центриране на Хирвинг Лозано, за да вкара първия си гол за Наполи във втория си титуляр, след като беше даден под наем от Сасуоло миналия месец.

„Това е момент, който ще остане в главата и сърцето ми“, каза Распадори пред DAZN.

„Пропуснах два шанса, които трябваше да вкарам, но за щастие отборът ме постави в позиция да вкарам и аз запазих главата си.“

Распадори беше едно от трите попълнения, които Наполи подписа бързо след началото на сезона, заедно с Джовани Симеоне и Танги Ндомбеле.

22-годишният футболист поведе атаката в отсъствието на нападателя Виктор Осимен, след като нигерийският нападател отсъстваше поне до международната пауза.

Наполи, който е на път да загуби преднината си, ако третият Аталанта победи новоповишения Кремонезе в неделя следобед, ще направи подписването на Распадори постоянно следващото лято, при условие че той изпълни необявени спортни цели.

Отборът на Лучано Спалети е на върха след силен старт на вътрешния сезон и победа над Ливърпул в откриването на Шампионската лига в средата на седмицата.

Те пътуват до Рейнджърс във вторник преди първия си истински тест за титлата срещу Милан на Сан Сиро следващия уикенд.

Специя е 14-и с пет точки след третата си загуба в първите шест мача от сезона.

– Поддържане на Милан –

Жуниор Месиас изведе Милан напред на Самп след само шест минути, когато вкара първия гол в края на игра с чист пас, започната от Рафаел Леао.

Десет минути по-късно обаче Леао получи жълт картон за вдигане на лакът и беше изгонен две минути след второто полувреме, когато опита удар отгоре и удари в лицето централния защитник на Сампдория Алекс Ферари.

Срещу 10 души инициативата за кратко премина към Сампдория и Филип Джуричич изравни в 57-ата минута, когато стреля с глава точно встрани от гредата към вратаря на Милан Майк Мейнян.

Милан отбеляза победата 10 минути по-късно, след като Гонсало Вилар задейства удар с глава на Оливие Жиру от корнер и французинът изпълни дузпата след проверка на рефера Майкъл Фабри.

„Днес не направихме всичко както трябва, това беше мач, който стана по-труден, когато Рафа беше изгонен, но останахме заедно като отбор… Показахме защо успяхме да спечелим лигата миналия сезон“, каза Сандро Тонали пред DAZN.

Въпреки това, Фабри вбеси треньора на Самп Марко Джампаоло, който беше изгонен в добавеното време и призна след мача, че е получил заповеди за марш, защото го е “нарекъл пишка”, ядосан от това, което той описа като “еднопосочна улица” отнася се за.

– Брозович се присъединява към Интер –

Друг късен гол на Марсел Брозович донесе трудна победа на Интер Милано с 1-0 над Торино, за да донесе известно облекчение от скорошната депресия.

Отборът на Симоне Индзаги си припомни още един слаб резултат на Сан Сиро след поражението в дербито от Милан миналия уикенд и урок в средата на седмицата от Байерн Мюнхен, докато Брозович не върна победителя.

Хърватският полузащитник вкара центриране на Николо Барела, побеждавайки Ваня Милинкович-Савич с превъзходен завършек, за да измести Интер на четвърто място, на две точки зад Наполи и Милан с мачовете в неделя и понеделник.

„Имахме трудности, тази победа е много важна. Това е победа за всички нас, всеки, който подкрепя Интер“, каза Брозович пред DAZN.

Поражението беше тежко за седмия Торино, който игра добре и принуди Самир Ханданович да направи няколко добри спасявания, когато резултатите все още бяха равни.