Ричарлисон направи късен дубъл, Тотнъм спечели завръщането в Шампионската лига (видео)

Резюме на мача Тотнъм-Марсилия: Шпорите го напуснаха доста късно, преди Ричарлисън да вкара два пъти за три минути, за да осигури успешно завръщане в Шампионската лига в северен Лондон.

[ MORE: How to watch Premier League in USA ]

Бразилецът, който направи своя дебют в Шампионската лига от самото начало в сряда, все още не е отбелязал гол от трансфера си за 73 милиона долара в Тотнъм това лято, въпреки че повлия положително на отбора по всеки друг възможен начин. Феновете отдавна се държат мило с него, липсват му само голове, но нищо повече.

Не беше хубаво нещо – на моменти направо плашещо от гледна точка на Спърс – но те бяха нестабилни в защита (извън колебливия период в средата на първото полувреме) и резултатът беше неизбежен, когато Шансел Мбемба беше изгонен за това, че лиши чиста възможност за гол в минута 47. С това Спърс се нуждаеха от още 29 минути, но търпението и самочувствието, които Антонио Конте вдъхна на своя отбор, се отплащат.

Последните новини от Висшата лига на Англия

Какво научихме от мача Тотнъм – Марсилия

Бавният старт става норма за Спърс

Границата между това да изглежда зле Тотнъм и да се представя точно както Конте иска е толкова тънка, че не е съвсем ясно дали все още съществува. Очевидно основният приоритет на Конте във всеки мач е да ограничи излагането на своя отбор на наистина опасни възможности за гол. От друга страна, Тотнъм направи точно това този сезон (0,92 xG на мач, трето най-ниско във Висшата лига). От друга страна, не беше нищо друго освен страхотен футбол и много положения за гол в другия край на терена.

Моделът на оставяне на по-ниските отбори да се разхождат твърде близо за твърде дълго, само (обикновено) получаването на правилния резултат в крайна сметка ще се върне, за да ги ухапе. Те ще загубят точки срещу отбор в центъра на масата, когато са в обхвата на титлата, или ще загубят с 1-0 от застрашен от изпадане отбор, чийто единствен шанс идва от дузпа след топката. Удар директно по ръката на защитника. Повече от класика на Тотнъм, това е класика на „клубът, притискащ стъкления таван, в крайна сметка неспособен да го пробие“.

Лесно е да се види, че Спърс имат психическата сила да се борят до последния съдийски сигнал, но не е напълно ясно защо изпитват нужда да го правят във всеки мач.

Ключови сюжетни линии

Това ще бъде първият мач на Спърс в Шампионска лига след напускането му срещу РБ Лайпциг в шампионата 2019-20. Оттогава Тотнъм стигна до осминафиналите на Лига Европа и отпадна от Лига Европа в груповата фаза.

Вътрешна информация за Марсилия

Марсилия се класира на второ място във френската Лига 1, на 15 точки зад Пари Сен Жермен и на две точки зад третия Монако. фокейци Беше страхотен старт на сезона, с пет победи и равен мач за ПСЖ. Притежаван от Франк Маккорт, бивш президент на Лос Анджелис Доджърс, клубът е пълен с познати имена във Висшата лига: Ерик Бейли, Алексис Санчес, Нуно Таварес, Димитри Пайе и Матийо Гуендузи, наред с други. Марсилия вероятно ще играе 3-4-2-1.

Новини за Тотнъм Хотспър, контузии и състав

Единствените опасения на Тотнъм от контузии са Лукас Моура, който ще пропусне, и Брайън Гил, който отново тренира.

Тотнъм срещу Марсилия: Ричарлисън грабна късен дубъл, Тотнъм спечели Шампионската лига завръщане (видео) Първоначално представено на NBCSports.com