Серж Гнабри, Байерн Мюнхен победи Тотнъм със 7-2

Серж Гнабри вкара четири гола при победата на Байерн Мюнхен в Шампионската лига над Тотнъм Хотспър във вторник. (Гети)

Серж Гнабри вкара четири гола, а Байерн Мюнхен също разчиташе на индивидуалния блясък на Робърт Левандовски и Джошуа Кимих, за да преодолее бързия старт на Тотнъм Хотспър и да осигури убедителна победа със 7-2 във вторник в груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА.

В началото не изглеждаше, че дори ще има вечер на германските шампиони. Спърс поведоха след само 12 минути противоречива стачка на Heung-min Son, който победи на косъм вратаря на Байерн Мануел Нойер. Защитникът Корентин Толисо подаде топката, за да започне поредицата за отбелязване на гол, но Толисо заяви, че е бил фаулиран в играта.

Докато призивите на Толисо не бяха чути, на Байерн бяха нужни само три минути, за да отговори чрез шанс, създаден от самия Кимич (чрез Bleacher Report):

Тотнъм контролираше мача до края на първите 45 минути. Но Байерн все пак влезе в съблекалнята с 2-1, след като неудържим удар на Левандовски победи Уго Лорис на полувремето:

През втората част Байерн пое контрола над играта. Гостите направиха едностранното си притежание очевидно по-малко от 10 минути след подновяването на играта, като Гнабри вкара два гола в две минути разлика, за да завърши ефективно мача:

Спърс успяха да оттеглят дузпа от Хари Кейн, след като преглед на видео разкри, че Дани Роуз е бил вкаран в наказателното поле от Кингсли Коман, което за кратко направи 4-2. Но всички надежди за завръщане бяха попарени, когато Байерн отбеляза петия си гол и добави още два гола, преди всичко да приключи. Ето три бързи мисли за едно от най-забавните състезания от Шампионската лига, които сме виждали този сезон.

Стимулира всичко друго, но не и убедително

Тотнъм започна достатъчно ярко, както може да се очаква на родна земя. Но въпреки богатия опит, който натрупаха в най-големите европейски клубни състезания през последните години – в края на краищата Спърс стигнаха до финала миналия сезон и завършиха подгласници на колегата си английски Ливърпул – те изглеждаха като момчета срещу мъже тази вечер.

Междувременно Байерн изигра перфектния мач като гост. Те издържаха на ранната атака и отговориха правилно на ранното неповикване (което вероятно беше правилното решение), убивайки инерцията на домакините. Комбинация от качествата на Левандовски и неумолимостта доведе до втория гол срещу хода на играта. И гостите използваха знанието, че Спърс ще натиснат през второто полувреме, за да ги накажат по обратния начин.

След това рутера беше включен.

Байерн Мюнхен отново в топ форма

За отбор, който очаква да спечели Шампионската лига всяка пролет, но не е вдигал трофея от 2013 г., това се почувства като изявена игра от Холивуд ФК. Оттогава Байерн имаше малко лош късмет и не успя да стигне до финала, а късметът винаги е фактор в турнирите. Разбира се, има още дълъг път. Фазата на KO рядко прилича на първия рунд.

Но кой би заложил срещу тази Голяма червена машина, която някак си изглежда още по-силна, след като клубните икони Ариен Робен и Франк Рибери напуснаха Мюнхен в края на миналия сезон? Левандовски може да бъде най-добрият номер 9 в световния футбол. Гнабри се доказва като повече от способен боен другар. Никъде на терена не си слаб.

Тук също е луд в началото. Но след като унизихте Спърс пред собствените им фенове, не се шокирайте, ако това е знак за това, което предстои.

Какво сега за Тотнъм?

За Спърс това е толкова лошо, колкото може да стане. След като бяха надиграни при равенство 2-2 в гръцкия Олимпиакос преди две седмици, Почетино и компания ще се нуждаят от резултати в последните си четири мача от груповата фаза в Шампионската лига, за да си гарантират място в директните елиминации. Последната година отдавна мина. За клуб, който иска да направи още една крачка напред този сезон, той изведнъж има много работа.