Юве е държан от Салернитана след противоречие с ВАР

Ювентус се върна след два гола загуба на полувремето, за да проведе изпълнен със събития мач срещу Салернитана 2-2 в неделя, когато Аталанта предаде преднината си в Серия А след равенство 1-1 с Кремонезе.

Юве на Масимилиано Алегри завърши наравно за четвърти път този сезон, но споделената точка не разказва историята на мач, завършил с четири червени картона, след като последният победител на Аркадиуш Милик беше изключен след проверка на VAR.

Пет минути след добавеното време нападателят на Полша изпрати стадион “Алианц” във възторг с удар с глава, но голът бе отсъден, когато Леонардо Бонучи бе хванат в засада и се намеси.

Бонучи изравни рикошета от собствената си пропусната дузпа само две минути по-рано, за да постави финал на трибуните, завършил фарс.

Милик получи втори жълт картон за сваляне на фланелката си, след като вкара, според него, решаващия гол, а след това Хуан Куадрадо, защитникът на Салернитана Федерико Фацио и Алегри бяха изгонени, докато напрежението пламна по тъчлинията.

По-късно Алегри поиска да види кадри, показващи Антонио Кандрева, който беше близо до ъгловия флаг и очевидно играеше изцяло отстрани.

„Не сме гледали това видео, ами ако той държи всички настрани? Нямаме това видео, никой не го има, така че не знам”, каза той в DAZN.

Мач, завършил в хаос, започна с отличните първи 45 минути на Салернитана, които ги видяха удвоени чрез влизане на Кандрева и дузпа на Кшищоф Пиатек точно преди почивката.

Отборът на Давиде Никола направи чудо на оцеляването в последния ден на миналия сезон и започна обещаващо този сезон.

Салернитана е 10-и със седем точки, три зад непобедения Юве, който се бори с контузии и форма в началото на сезона.

Първата й точка в Юве беше четвъртото равенство в шест мача досега от новия сезон.

– БЕШЕ драма –

Това не беше единственият мач в Италия, в който имаше противоречия с VAR, тъй като президентът на Лече Саверио Стики Дамиани разкритикува длъжностните лица за пропуснатите две топки с ръка при равенството 1-1 с Монца.

Монца спечели първата си точка в дебютния си сезон в Серия А, но Стики Дамиани остана невярващ, след като нито Пабло Мари, нито Салваторе Молина докоснаха топката с ръце, което доведе до оценки на VAR.

„Смутен съм, не знам какво да кажа на феновете или на играчите“, каза той пред DAZN.

„Просто не мога да ги заблудя, като им кажа, че всичко е наред. Бяхме сериозно ощетени, доминирахме в мача и заслужавахме да спечелим, но не ни беше позволено.“

За първи път от над 60 години Аталанта бяха сами като лидери в италианската висша дивизия и участваха в мачовете от уикенда.

Но изравнителният гол на Емануеле Валери в 78-ата минута донесе точка на Кремонезе в Бергамо, оставяйки Аталанта на второ място.

Аталанта, който откри резултата четири минути преди Мерих Демирал да вкара Валери, е на ниво от 14 точки с лидера Наполи и действащия шампион Милан, и двата победители в събота.

Новоповишените Кремонезе се завръщат в Серия А за първи път от 1996 г. и остават в последните три с две точки от първите си шест мача.

Лацио изостава с три точки от водещата тройка след домакинска победа с 2-0 над Верона благодарение на Чиро Имобиле и Луис Алберто.

Болоня спечели първия си мач без Синиша Михайлович начело, докато Марко Арнаутович вкара шестия си гол за сезона при победата с 2-1 над Фиорентина.