Skamka открива акаунт в Уест Хям, за да спечели Лигата на конференциите

Джанлука Скамака вкара първия си гол в Уест Хем в четвъртък, за да осигури победата с 3-1 над датския Минос Виборг в плейофните мачове на Лига Европа.

Уест Хем, който достигна до полуфиналите на Европейската лига миналия сезон, влезе в мача след две поредни загуби във Висшата лига срещу Манчестър Сити и Нотингам Форест.

Но италианският национал Скамака, който подписа за £30 милиона от Сасуоло, намали напрежението, като откри гола в 23-ата минута, след като беше спрян от друго ново попълнение, Максуел Корне.

Джарод Боуен добави секунда в 64-ата минута, преди Виборг да направи разликата чрез Джейкъб Бонд пет минути по-късно.

12 минути преди края резервата Майкъл Антонио вкара третия гол на Уест Хям, за да постави отбора от Лондон по пътя към осигуряване на място в груповата фаза.

Виляреал, шампионът на Европейската лига за 2021 г., преодоля ранен шок и победи Хайдук Сплит с 4-2.

Степ Бюик даде втора минута преднина на Хейдок, но испанците бързо се възстановиха и водеха с 4-1 през втората част.

Хосе Луис Моралес с дубъл, автогол на Марко Левага и гол на Жерар Морено в добавеното време през първото полувреме постави Виляреал начело.

Но дузпа на Марко Фосати пет минути преди края даде искрица надежда на Хейдок да преодолее изоставането в реванша следващата седмица.

Андерлехт, 32-кратен шампион на Белгия, нокаутира Йънг Бойс в Швейцария с победа с 1-0 с гол на Ханес Делкроа малко преди изтичането на часа.

Бившата звезда на Арсенал Месут Йозил беше оставен на пейката, след като неговият турски отбор Башакшехир завърши наравно 1-1 срещу Антверпен в Истанбул.

Кьолн, трети в германската Бундеслига след два мача, загуби с 2-1 у дома от унгарския Фехирвар.

Флориан Диц изведе германците напред след 15 минути, но беше намален до 10 души след пет минути, когато Юлиан Шабот беше изгонен.

Фехервар се нахвърли с Буду Зивзивадзе и Палко Дардай, за да им даде преднина преди почивката.

В Лига Европа Хартс отстъпи преднината си от 1-0, за да загуби с 2-1 в Цюрих, но ще започне реванша като фаворит следващата седмица в първия си европейски мач от шест години.

Шотландците поведоха след дузпа на Лорънс Шанкланд след фаул срещу австралийския национал Натаниел Аткинсън.

Но швейцарските шампиони отговориха с голове в рамките на две минути.

А Адриан Герейро изравни с удар в 32-ата минута, преди Блерим Джемаили да добави секунда, след като го остави без надзор.

„Мислех, че бяхме страхотни тази вечер“, каза треньорът на Хартс Роби Нелсън пред BBC Scotland.

„Стигнахме до шампионите на Швейцария, които направиха страхотен сезон с международни играчи миналия сезон.“

Унгарският Ференцварош беше най-големият победител в Лига Европа с Адама Траоре, който отбеляза два гола при победата с 4-0 над ирландския Шамрок Роувърс.

Бившият нападател на Борнемут и Уотфорд Джош Кинг се разписа в осмата минута, за да помогне на Фенербахче да спечели с 2:0 над Аустрия Виена.