Бенфика потопи тъжния Юве и спечели 12-и пореден мач

Бенфика продължи своята серия от 12 победи с победа с 2-1 срещу Ювентус в сряда, изравнявайки се с лидера в група Н на Шампионската лига Пари Сен Жермен.

Отборът на Роджър Шмид има перфектни шест точки от първите си два мача, след като се върна от ранното откриване на Аркадиуш Милик благодарение на дузпа на Жоао Марио и гол на Давид Нерес девет минути след почивката.

Лидерите на Португалия спечелиха всеки мач този сезон и вече са с шест точки пред Юве и Макаби Хайфа.

„Много се гордея с отбора. В началото не бяхме перфектни на 100, усетихме напрежението на голям мач“, каза Нерес пред Eleven Sports.

„Но след това започнахме да доминираме в мача и през второто полувреме отново бяхме повече себе си… Голът беше много специален. Много съм щастлив.“

Друго дълбоко разочароващо представяне на Юве, чийто треньор Масимилиано Алегри е под още по-голям натиск от гневни фенове след слаб старт в Серия А, освирквания и освирквания избухнаха на стадион Алианц.

Юве, който няма много големи играчи и започва с Анхел Ди Мария на пейката, сега има два мача срещу Макаби, докато Бенфика се изправя срещу фаворита в групата ПСЖ.

„Прав си (за освиркване), няма какво повече да се каже. Загубихме мач, който наистина не трябваше да губим, така че мисля, че е правилно да ни освиркват“, каза Леонардо Бонучи пред Amazon Prime.

„За съжаление сме във време, в което се борим да направим каквото и да било. Притеснявам се, че не можем да го скрием, защото изчезваме от игрите твърде често, дали е психически или физически проблем, не знам, но това е както е.” какво ме притеснява.”

Алегри, който настояваше, че работата му не е застрашена, беше казал, че двата мача срещу Бенфика ще бъдат ключови за това Юве да стигне до K.

– Серията на Бенфика продължава –

Домакините започнаха с летящ удар от Милик, чийто перфектен удар с глава отбеляза първия гол от пряк свободен удар на Леандро Паредес.

Зловещо напомнящ за победата му над Салернитана в последната минута през уикенда, която погрешно беше отсъдена в засада, третият гол на полския нападател Милик за сезона дойде след вълнение от Юве, което се оказа празно обещание.

С течение на полувремето Бенфика влезе в игра и нямаха късмет да не изравнят в 39-ата минута, когато Рафа Силва имаше цялото време на света, за да се хвърли с удар от далечна дистанция, който оцели гредата.

Но всички те бяха чисти две минути след почивката, след като Фабио Мирети беше хванат да поваля Гонкало Рамос след проверка на ВАР и проверка на терена от рефера Феликс Цвайер.

Жоао Марио, бившият основен съперник на Юве Интер Милано, се възползва от шанса да вкара от дузпа и след това подразни феновете на домакините, които имаха повече поводи за гняв след подновяването на играта.

Към полувремето освиркванията започнаха да пълзят из стадиона и те станаха по-силни в 55-ата минута, когато след като Матиа Перин направи добро спасяване на удар на Рафа Силва, Нерес спаси отбитата топка.

Юве щеше да падне още повече, ако не бяха Перин и Бонучи, които и двамата трябваше да дадат всичко от себе си, за да спрат поредица от опити на мародерските нападатели на Бенфика.

Юве отблъсна в заключителната фаза, Мойс Кийн уцели гредата с отразен удар, преди Глейсън Бремър някак си да се разбие от близко разстояние три минути преди края.

Но това беше всичко, което Юве успя да събере и освиркванията достигнаха кресчендо, когато Цвайер приключи процедурата, а Бенфика продължи забележителната си победна серия.