Лидерът на Бундеслигата Съюз иска да пренесе Берлин в Европа

Култовият клуб Унион Берлин омагьоса германския футбол с приказния си изкачване до върха на Бундеслигата и иска да изведе националната си форма на европейската сцена този сезон.

Унион пътува до Португалия в четвъртък, за да се изправи срещу Брага във втория си мач от групата на Лига Европа за сезона, след като загуби у дома от Унион Сен Жилоаз миналата седмица.

„Единственото нещо, което има значение в четвъртък, е да вземем първите си точки на дъската. Искаме да покажем нашето лице в лигата“, каза вратарят на Юнион Ленарт Грил пред германските медии във вторник.

Поражението с 1-0 от белгийски съперници е единственото петно ​​върху искрящото начало на сезона за Унион, който се изкачи на върха в Бундеслигата за първи път в историята си миналия уикенд.

Популярните играчи от Източен Берлин са пълни с увереност, след като отбелязаха четири победи в първите си шест мача в най-високия дивизион на Германия.

Юнион е най-дългата поредица без загуба в Бундеслигата и са непобедени в 13 мача, въпреки че през това време са се изправяли срещу Байерн Мюнхен, РБ Лайпциг (два пъти) и градския съперник Херта Берлин (два пъти).

„Особено съм щастлив от 14-те точки, които ще ни помогнат, защото със сигурност ще има фази, когато не се справяме добре“, каза треньорът Урс Фишер.

„Това е хубав момент за запомняне“, каза известният стоически швейцарец за гледката на своя отбор отгоре.

– “Готин” съюз –

Привлекателността на Унион Берлин съществуваше доста преди промоцията в Бундеслигата през 2019 г., но през последните седмици клубът спечели подкрепата на масовия немски футбол.

След равенството 1-1 на неговия отбор срещу Юнион в четвъртия мач, треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман беше пълен с похвали за Унион.

„Феновете са готини, стадионът е готин, клубът е готин, Урс е готин“, каза той.

Дори бившият президент на Байерн Ули Хьонес поднесе един от известните си коварни комплименти – сигурен знак, че Унион е привлякъл вниманието на германския футбол.

„(Те ​​са) много успешни, много представителни, харесва ми“, каза той.

“Те вършат страхотна работа, но това е различна концепция. Не можете да спечелите Шампионската лига с това.”

Остава да видим дали Юнион някога ще спечели Шампионската лига, но фактът, че клубът дори може да участва, показва колко далеч са стигнали нещата в източноберлинския квартал Кьопеник.

– Най-голямото добро –

Въпреки повишението си преди сезон 2019/20, повечето наблюдатели очакваха Юнион бързо да се върне във втора дивизия, особено след като пандемията от Covid-19 ги ​​ограби от най-големия им актив – феновете на Stadion an der Alten Försterei, техните 22 000 -Капацитет домашна почва.

Въпреки това, в първия си сезон във висшия дивизион, те завършиха на впечатляващото 11-то място – ниво по точки с Херта – преди да завършат на седмо и пето място, им осигуриха европейски футбол през следващите два сезона.

Те не успяха да преминат през груповата фаза на Лига на конференциите Европа от миналия сезон, преди да загубят от Унион Сен Жилоаз миналата седмица, въпреки че това беше едва петото им поражение у дома във всички състезания от лятото на 2020 г.

Докато Унион може да е избегнал някои от по-големите клубове като Манчестър Юнайтед, Арсенал, Монако и Рома на Жозе Моуриньо в жребия, Брага, техният съперник в четвъртък, се озовава в средата на лилавото си петно.

С пет победи и едно равенство те се намират точно зад Бенфика в португалското първенство – и пред Порто и Спортинг Лисабон.