Новият облик на Барселона показа положителни знаци след загубата от Байерн Мюнхен

Барселона показа срещу Байерн Мюнхен във вторник, че най-лошото може да е зад гърба им, но те все още не са успели да се изравнят с футболния елит в стремежа си да спечелят Шампионската лига.

Германският шампион Юлиан Нагелсман се възползва от късмета си на “Алианц Арена” през първото полувреме, но се подобри след почивката, за да донесе на Барселона 2-0, но в крайна сметка разочарова с голове на Лукас Ернандес и Лерой Сане.

За последно каталунският отбор спечели Шампионската лига през 2015 г., като победи Байерн на полуфиналите по пътя към победата в Берлин, но сега претърпя пет поредни загуби срещу баварския тим.

През миналия сезон Барселона, разтревожена от напускането на Лионел Меси, претърпя тежко поражение два пъти срещу Байерн Мюнхен, което допринесе за унизителното отпадане от груповата фаза.

Предишния сезон те претърпяха брутална дисекция с 8-2 от ръцете на баварците, което показа колко далеч са паднали от върха на мача.

В Мюнхен Барселона се справи най-добре през първото полувреме, като бившият нападател на Байерн Роберт Левандовски пропиля няколко шанса при завръщането си в Германия, но два гола за пет минути през втората част им отнеха мача.

„Ще вземем положителните резултати и въпреки че резултатът беше отрицателен, можем да се поучим от грешките“, каза треньорът на Барселона Шави Ернандес.

“Това е крачка назад. Направихме достатъчно, за да направим равенство, ако не и да спечелим. Поражението не е заслужено, но допуснахме грешки в двете полета.”

Ударът с глава на Левандовски отблизо бе спасен от Мануел Нойер през първото полувреме, преди да флиртува с топката в наказателното поле, когато отправи удар за първи път.

Голмайсторът на Ла Лига изглеждаше изключително нерешителен пред вратата след завръщането си на “Алианц Арена”, където отбеляза много от неговите успехи през последните осем сезона преди лятното му преместване на “Камп Ноу”.

„Когато говорим за състезание, говорим за това да го правим в ъгъл или в преходен период“, каза Шави, имайки предвид грешките в защита при двата гола на Байерн Мюнхен.

„Става въпрос и за ефективност. Трябва да отидеш пред вратаря и да вкараш.

“Не вкарахме, въпреки че имахме седем чисти положения, трябва да ги изчистим. Ядосан съм, но съм горд.”

Полузащитникът на Барселона Педри също беше блокиран от безупречния Нойер, когато беше в добра форма и удари гредата с нов добър шанс.

„През първото полувреме имахме много положения, но ако не ги използваш срещу отбори като този, ще платиш.”

От друга страна, Маркос Алонсо не успя да проследи Ернандес от ъглов удар за откриващия гол, докато Сане и останалата част от защитата на Барселона се отдалечиха за втория гол, без да се сблъскат с някакво сериозно предизвикателство в нито един момент.

„Можем да кажем, че бяхме по-добри, но става въпрос за победа“, каза Шави. „Първият дойде от ъглов удар, а вторият от неспиране на контраатака, трябва да го направим.

“Те са завършен отбор, докато ние сме в началото. Трябва да се развиваме и в двата бокса.”