Кредитът на Алегри изтича като “загрижен” играч на Юве

Масимилиано Алегри е обществен враг номер едно сред феновете на Ювентус, след като унизителното домакинско поражение от Бенфика нанесе сериозен удар върху надеждите за Шампионска лига.

Привържениците на Юве изразиха чувствата си силно и ясно в сряда вечер, порой от освирквания и освирквания приветстваха поражението с 2-1, което беше кулминацията на месеците на недоволство от човека, който ги насочи към пет титли в Серия А.

Нула точки от два мача накараха Юве да се обърка в група H, на шест зад Бенфика и лидера Пари Сен Жермен, а съобщението „Алегри вън“ достига кресчендо сред феновете в социалните медии.

В четвъртък Gazzetta Dello Sport описа непоследователното представяне на Юве като “края на една ера” за Алегри, като каза, че мениджърът е “изразходвал всички натрупани кредити, спечелвайки всички тези трофеи и достигайки финала на Шампионската лига”.

55-годишният Алегри се завърна в Юве миналото лято с надеждата да съживи най-големия италиански клуб, след като Маурицио Сари и Андреа Пирло се оказаха неадекватни заместници на човека, който ги направи сила в Европа в първия му период.

Завръщането обаче не върви по план, тъй като Юве завърши на 16 точки зад шампиона Милан миналия сезон и започна този сезон слабо.

Юве се бореше с контузии в началото на сезона и Алегри беше без играчи като Пол Погба, Мануел Локатели и Федерико Киеза, като разчиташе само на Анхел ди Мария през второто полувреме.

Но наличните играчи са по-добри от две победи от първите им осем мача в Италия и Европа и най-важното, способни да се представят на по-високо ниво от преди.

Те са играли добре само в изблици, изоставени са мачове по средата или са им отнели цяла вечност, за да продължат, а сряда вечер беше пример за това.

– Бонучи се “притесни” –

Ранно вълнение доведе до новото попълнение Аркадиуш Милик – едно от малкото светли точки – откривайки в четвъртата минута.

Оттам обаче Юве предложи малко и Бенфика влезе в игра, като първо удари гредата чрез Рафа Силва, преди бившият играч на Интер Милано Жоао Педро да изравни от дузпа малко преди полувремето.

След като Давид Нерес изведе гостите напред в началото на второто полувреме, Юве се срина и щеше да допусне повече, ако Матиа Перин и капитанът Леонардо Бонучи не направиха всичко възможно, за да спрат поредица от опити, когато Бенфика заплаши с безредици.

След това Алегри настоя, че “не се чувства застрашен” от загубата на работата си, но резултатите не са се подобрили след завръщането му.

Застоялият футбол е в ярък контраст с динамичните като Милан и Наполи, които оглавяват Серия А и съответните групи на Шампионската лига.

Капитанът Леонардо Бонучи беше на ръба на сълзите, когато той и съотборниците му се приближиха до феновете на Юве в края на мача и бяха засипани с обиди.

Той отчаяно търсеше отговори какво се е объркало.

„Ние сме на етап, в който се борим да направим каквото и да било“, каза Бонучи.

„Притеснявам се, че не можем да го скрием, защото изчезваме от игрите твърде често, дали е психически или физически проблем, не знам, но това ме притеснява.“

Дълбоката антипатия на феновете – някои от които също са в противоречие с клуба заради, както казват, високите цени на билетите – беше подчертана от празните места по трибуните за решаващ мач в групата.

Поражението сериозно се отрази на шансовете им за напредък към елиминациите.

Макаби Хайфа показа в атаката си срещу ПСЖ в сряда, че не са лесно преодолими и ако Юве иска да излезе от групата, вероятно ще трябва да спечели и двата си предстоящи мача срещу израелците.