Висшата лига отдава почит на Queen по намален график

Играчите и феновете на Висшата лига имат възможност да отдадат почит на кралица Елизабет II този уикенд, но три мача бяха отложени на предстоящото в понеделник държавно погребение на най-дълго управлявалия британски монарх.

Исканията към полицията да се справи с огромните тълпи, които се стичат в Лондон, за да отдадат почитта си, докато кралицата е в тържеството, доведоха до отмяна на пътуването на Ливърпул до Челси и сблъсъка на Манчестър Юнайтед срещу Лийдс.

Срещата на Брайтън с Кристъл Палас преди това беше отложена поради стачка на пистата и няма да се проведе въпреки отмяната на стачните действия.

Футболните власти бяха критикувани от групите на привържениците, след като мачовете на всички нива бяха отменени с кратко предизвестие миналия петък след смъртта на кралицата.

Крикет, ръгби, голф и конни надбягвания бяха сред многото други спортове, които се играха този уикенд с почит и възбуждащи версии на „God Save the King“.

Футболът има шанс да последва примера през следващите дни, тъй като националният химн се изпълнява преди всичките седем мача от Висшата лига.

Ще има и минута мълчание преди мачовете, а феновете бяха насърчени да аплодират в 70-ата минута, за да отпразнуват 70-ата година на кралицата на трона.

– Първите трима могат да се отдръпнат –

Челната тройка, Арсенал, Манчестър Сити и Тотнъм, са в действие и имат шанс да консолидират позициите си с Брайтън, Юнайтед, Ливърпул и Челси, които не са активни до след двуседмична международна пауза.

Сити може да си върне първото място в съботния ранен мач, като Уулвс е последната страна, която ще спре необуздания Ерлинг Хааланд.

Норвежкият нападател вкара в последните си шест мача и общо 13 в първите си девет мача за Сити след грандиозна победа над бившия клуб Борусия Дортмунд в Шампионската лига в сряда.

За разлика от тях, Тотнъм претърпя първото си поражение за сезона от Спортинг Лисабон в средата на седмицата и Антонио Конте предупреди някои от техните звезди, че няма да бъдат победени преди гостуването на последния Лестър.

Арсенал има точка преднина в горната част на таблицата и ще завърши месеца там, ако спечелят в Брентфорд.

– Лампард, Джерард, Роджърс усещат жегата –

В другия край на таблицата някои топ мениджъри ще се страхуват от предстоящата международна пауза, ако не успеят да спечелят този уикенд.

Брендън Роджърс от Лестър открито критикува нежеланието на клуба да инвестира в трансферния прозорец, но беше отстранен въпреки поредицата от пет поредни поражения.

„Намираме се в ситуация, в която никога не сме били. Резултатите не бяха това, което искахме, но важното е, че трябва да бъдем смели“, каза Роджърс в четвъртък.

„Както всеки спорт, не става въпрос само за таланта. Тези, които успяват, са тези, които имат тази смелост, решителност и постоянство.“

Евертън е единственият друг отбор без победа този сезон и натискът върху Франк Лампард нараства преди гостуването на Уест Хям на Гудисън Парк.

Шефът на Астън Вила Стивън Джерард също е в светлината на прожекторите след тежко разходно лято, което доведе до само четири точки от първите им седем мача.

Имаше обещаващи сигнали за Джерард при равенството 1-1 с Манчестър Сити последния път, но той знае, че те трябва да подкрепят това срещу Саутхемптън на Вила Парк в петък.

„Това не гарантира, че сте завили ъгъла с представяне“, каза Джерард.

Задължението е на нас и отговорността е на мен да подготвим отбора да се представи добре.