Грийлиш и Хааланд унищожават Вълците, докато Ман Сити повежда

Джак Грийлиш вкара първия си гол за сезона, а Ерлинг Хааланд удължи рекордната си серия от горещини, когато Манчестър Сити осигури победа с 3-0 над Вълците с 10 играчи в събота.

Отборът на Пеп Гуардиола се нуждаеше само от 56 секунди, за да излезе напред в Молиньо, тъй като Грийлиш най-накрая се наслади на ден, който да запомни след труден период, откакто се присъедини към Сити от Астън Вила миналата година.

Халанд удвои предимството на Сити с 14-ия си гол в 10 мача във всички състезания след трансфер от Борусия Дортмунд на стойност £51 милиона ($58 милиона), който вече изглежда като кражба.

Вълците загубиха всякакъв шанс за битка, когато Нейтън Колинс беше изгонен за грозен фаул срещу Грийлиш през първото полувреме.

Фил Фодън увенча разходката на Сити в слънчевата светлина на Мидландс, когато шампионите от Висшата лига се изкачиха на върха на таблицата.

Непобеденият Сити има две точки пред втория Арсенал, който би си върнал полпозишън, ако спечелят в Брентфорд в неделя.

Гуардиола каза тази седмица, че “необикновеният” Хааланд е “перфектният” човек за лидер, защото неговата личност го държи гладен за усъвършенстване.

Дори на Гуардиола може да му свършат суперлативите, за да опише 22-годишния норвежец, докато той продължава това невероятно постижение.

След брилянтния си старт на сезона Хааланд беше обявен за Играч на месеца във Висшата лига за август и вече се обажда за наградата през септември.

Той отбеляза в седем поредни мача за Сити и е първият играч, отбелязал в първите си четири мача като гост във Висшата лига.

Сити демонстрира желанието си да спечели титлата за пети път от шест сезона и е непобеден в рекордните за клуба 22 мача като гост в лигата след загубата от Тотнъм в първия мач миналия сезон.

– Смъртоносен Халанд –

Имаше минута мълчание и националният химн след смъртта на кралица Елизабет II, докато легендите на Уулвс и Сити, съответно Стив Бул и Майк Съмърби, положиха венци на терена преди началото.

След тази трогателна почит, Сити отново смълча Молиньо в първата минута с красиво изработен начален мач.

Дръзкият удар от бекхенд на Фодън изпрати Кевин Де Бройне по десния фланг и ниското центриране на белгиеца беше идеално поставено за Грийлиш, който успя да стреля отблизо.

Това беше много необходим принос от Грийлиш, който стартира едва за втори път в лигата този сезон, след като се бореше да достигне върхова форма след рекордния си британски трансфер от £100 милиона.

Гуардиола също може да се почувства оправдан, след като защити английския нападател след анонимното му представяне срещу Дортмунд в сряда, като обвини контузия в глезена за заболяванията си и му каза да игнорира съмняващите се.

Халанд удвои преднината на Сити в 16-ата минута с първия си гол извън наказателното поле за новия си клуб.

Неговият грандиозен късен успех срещу Дортмунд накара Гуардиола да сравни импровизацията на Хааланд с холандската легенда Йохан Кройф.

Това беше прозаичен замах, но не по-малко ефективен.

Когато защитникът на Уулвс Макс Килман фатално се отдръпна извън собственото си поле, на Хааланд беше позволено да напредне безпрепятствено, преди да пробие безпогрешен удар в долния ъгъл.

Това беше гол 100 за Хааланд в последните му 99 мача във всички турнири, откакто напусна РБ Залцбург в посока Дортмунд през 2020 г.

Безразсъдният фаул на Колинс срещу защитника на Уулвс Грийлиш, който скочи във въздуха, за да го ритне в средата, извади неизбежен червен картон, който на практика сложи край на битката в 33-ата минута.

Докато феновете на Уулвс се подиграваха на Грийлиш, докато той се гърчеше на тревата, той повдигна фланелката си, за да покаже червената следа, оставена от ботушите на Колинс.

Фодън добави третия гол за Сити в 69-ата минута, влизайки в наказателното поле от шест ярда, за да удари центриране на Де Бройне, след като ударът на Хааланд удари белгиеца.