Монца победи Юве до първа победа в Серия А с Удинезе в добра форма на върха

Монца спечели първия си мач в Серия А в неделя, побеждавайки Ювентус с 10 играчи с 1-0, за да окаже по-голям натиск върху обстрелвания Масимилиано Алегри.

Christian Gytkjaer отбеляза исторически гол 15 минути оставащи на стадион U-Power, за да измести клуба на Силвио Берлускони от дъното на таблицата и да сложи край на непобеденото начало на сезона на Юве.

Монца спечели първите си три точки за сезона в първия мач под ръководството на Рафаеле Паладино, който замени уволнения Джовани Стропа във вторник.

Те все още са в зоната на изпадащите, но на една точка зад 17-ия Верона, който загуби с 2-0 от Фиорентина.

„Днес беше невероятно и неочаквано“, каза Паладино.

„Показаха се като истински мъже… дадоха всичко от себе си, не трябваше да получа никакво признание, защото всичко зависеше от тях.“

Болният Юве, който загуби Анхел ди Мария с директен червен картон пет минути преди полувремето, е осми, след като спечели само две от първите си седем мача.

Те са на шест точки зад временния лидер Удинезе, след като победиха Интер с 3-1 в неделя.

Преди мача босът на Юве каза, че би било “лудост” да уволни Алегри, който има договор до 2025 г. при обявена заплата от осем милиона евро годишно.

Но слаб старт в Италия и две поражения в първите два мача от Шампионската лига поставиха Алегри на огневата линия на феновете, които са критикувани не само за слабите резултати, но и за скучния футбол, който играе неговата страна.

Алегри не беше подпомогнат от криза с контузия, която го лиши от пет потенциални титуляри в неделя. Шансовете на Юве в неделя бяха допълнително затруднени, когато Ди Мария беше изгонен за удар с лакът на Армандо Ицо.

Юве постигна малко преди уволнението на аржентинското крило.

Монца, който беше най-близо до откриване на резултата след почивката, първо Дани Мота, а след това и Гюткяер, който взриви добри положения отблизо.

Патрик Сюрия даде своя шанс на Мота и италианецът пусна пас за Гиткяер, който вкара топката и отбеляза първия си гол във висшата лига на Италия, изпращайки феновете на домакините на лудост и оставяйки Юве да се чуди накъде да се насочи.

– Удинезе повежда –

Изненадващият Удинезе спечели петия си пореден мач благодарение на автогола на Милан Шкриниар в 22-ата минута и късните голове на Яка Бижол и Толгай Арслан.

Отборът на Андреа Сотил има две точки пред Наполи, Аталанта, Милан и Лацио – победи с 4-0 срещу Кремонезе – след като се възстанови от превъзходния ранен гол на Николо Барела от пряк свободен удар за Интер.

Винаги даваме 100 процента, ние сме добра група играчи, каза Арслан.

„Нека запазим хладнокръвие обаче, имаме мач във Верона след две седмици и мислите ни трябва да са насочени към това и към нищо друго.“

Трима от преследвачите играят по-късно в неделя и имат шанс да покорят върха.

Шампионът Милан приема Наполи на Сан Сиро в главния мач през уикенда, докато Аталанта се среща с петия Рома с надеждата да изравни непобедения си рекорд.

Интер изостава с четири точки на седмо място след третото си поражение в лигата след труден старт на сезона.

„Това е третият път, когато повеждаме и губим с 3-1“, каза треньорът на Интер Симоне Индзаги.

„Допуснахме девет гола в три мача като гост, миналата година допуснахме толкова през първия полусезон.“

Те бяха заслужено победени на Dacia Arena в Удине, създавайки малко и имайки късмет да не изостанат по-рано, когато Жерар Деулофеу удари гредата 18 минути преди края.