Наполи обяви титлата в Милано, за да запази лидерството в Серия А

Наполи обяви кандидатурата си за титлата в Серия А с победата с 2-1 над Милан в неделя, който запази преднината си, докато кризата в Ювентус се задълбочи след унизителното поражение в Монца.

Головете през второто полувреме на Матео Политано и Джовани Симеоне донесоха категорична победа на Наполи на Сан Сиро, който не можа да се справи без контузения звезден нападател Виктор Осимен и наказания треньор Лучано Спалети на пейката.

Отборът на Спалети оглавява таблицата по голова разлика, пред Аталанта, който победи Рома с 1-0 и три точки пред Милан, който се свлича на пето място след първото си поражение за сезона.

Милан беше по-опасният отбор през първото полувреме и щеше да поведе в 13-ата минута, ако Алекс Мерет не отрази брилянтно удара на Оливие Жиру над гредата.

Въпреки липсата на наказания Рафаел Леао, Милан нямаше обичайната си пробивна сила и в комбинация с няколко злополучни инцидента на играчи, които си пречеха, Милан отказа заслужено предимство на почивката.

Те бяха наказани 10 минути след почивката след решение, което вбеси Милан, Маурицио Мариани посочи точката за фаул срещу Хвича Кварацкхелия от Сергино Дест, а Политано вкара дузпата под Майк Мейнян.

Жиру даде на гневната публика това, което искаше, но четвъртият му гол в лигата за сезона беше изцяло дело на френския му съотборник Тео Ернандес, отличен удар по левия фланг и ретур, който позволи на опитния Щурм лесно да изравни точките .

Въпреки това, докато Милан настояваше за победа, Симеоне ги удари с силен удар и уцели паса на Марио Руи с перфектен удар с глава.

Милан отговори отново, но след като Пиер Калулу по някакъв начин удари напречната греда от удара на Жиру четири минути преди времето, Наполи удържа потенциално огромни три точки.

– Аталанта си връща лидерството –

Аталанта се изравни с Наполи, след като Джорджо Скалвини отбеляза три точки от прекрасен нисък удар десет минути преди почивката на Стадио Олимпико.

Отборът на Джан Пиеро Гасперини има точка пред Удинезе, който победи Интер с 3-1 рано в неделя, за да спечели петия си пореден мач.

Рома, който загуби Пауло Дибала заради контузия в загрявката преди мача и губеше пред вратата, беше бесен десет минути след почивката, когато реферът Даниеле Чифи не даде дузпа на домакините, защото Калеб Околи изтръгна вратата на Николо Заниоло шорти до такава степен, че бельото му се виждаше.

„Трябва да променя това, което казвам на играчите, трябва да им кажа да не стоят на краката си… бъдете клоун, като мнозина, които се гмуркат като плувен басейн в тази лига“, каза Моуриньо пред DAZN, след като беше изгонен за неговите протести.

– Ювентус в криза –

Ювентус имаше проблеми преди неделя и освиркванията от трибуните след загубата им от Бенфика в средата на седмицата бяха отразени от мача като гост след опустошителното поражение с 1-0 на стадион U-Power.

Силвио Берлускони, собственик на Монца и бивш патрон на Милан, празнува, след като Кристиан Гиткяер отбеляза историческия си победен удар 15 минути оставащи, увеличавайки натиска върху Юве да уволни треньора Масимилиано Алегри.

Алегри не беше на резервната скамейка, след като беше изгонен в края на домакинския мач срещу Салернитана миналия уикенд, а Анхел Ди Мария каза, че поражението е по негова вина, след като бе изгонен за удар с лакът пет минути преди почивката.

Феновете обвиняват човека, който им даде пет титли в лигата, за лошите резултати и представяне на техния отбор, което ги остави на осем и 10 точки зад водещото дуо.

Преди мача обаче главният изпълнителен директор на Юве Маурицио Аривабене каза, че би било „лудост“ да уволни Алегри, който има договор с обявена заплата от 8 милиона евро годишно до 2025 г. и няма признаци, че той ще бъде уволнен скоро. .

Монца все още е в зоната на изпадащите, но пред Сампдория и Кремонезе, които бяха победени с 4-0 от Лацио, и на една точка зад Верона на 17-о място след загуба с 2-0 от Фиорентина.